Jak wygląda usuwanie makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny powiek prezentuje się niezwykle efektownie. Jest trwały, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić masę czasu i całkowicie eliminuje problem rozmazującego się tuszu. Sam zabieg trwa najwyżej 90 minut, a jego efekty utrzymują się przez kilka lat (dokładny opis procedury wykonania trwałego makijażu powiek można znaleźć pod adresem https://aurapoznan.pl/makijaz-permanentny-powiek/). Nic dziwnego, że coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego make-upu na rzecz zabiegu pigmentacji. Czasami zdarza się jednak, że kobieta nosząca trwały makijaż po czasie nudzi się jego kolorem. Bez obaw, nie trzeba czekać kilku lat, aż pigment sam zblednie.
Jak przebiega zabieg usuwania makijażu permanentnego?
Na wstępie należy zaznaczyć, że usuwaniem pigmentu może zająć się wyłącznie doświadczony specjalista. Bez względu na to, czy chcesz usunąć makijaż brwi, powiek czy ust, mówimy tu o niezwykle delikatnych obszarach. Polecamy klinikę Aura, z której ofertą w zakresie usuwania makijażu permanentnego można zapoznać się na stronie https://aurapoznan.pl/usuwanie-makijazu-permanentnego/.
Podobnie jak ma to miejsce w przypadku tatuażu, makijaż permanentny jest usuwany przy pomocy specjalnego lasera. Uspokajamy, pigment koloryzujący w tym przypadku nie dociera do skóry właściwej, więc sam zabieg jego usunięcia jest prostszy i mniej czasochłonny. Nie da się jednak z góry określić czasu, jaki będzie niezbędny do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu. Trzeba bowiem wiedzieć, że wpływa na to wiele czynników, w tym kolor pigmentu i obszar, w który został wprowadzony.
Po skończonym zabiegu pojawiają się strupy, czasami także inne uszkodzenia skóry. Bez obaw, to naturalny efekt uboczny, który ustępuje dość szybko, w wielu przypadkach już po tygodniu (choć nie można nie wspomnieć, że obrzęk i zaczerwienienie mogą utrzymywać się przez miesiąc). Tuż po usunięciu makijażu może pojawić się też lekki dyskomfort, przypominający uczucie towarzyszące wystąpieniu poparzeń słonecznych. Ten efekt ustąpi po kilku godzinach, najwyżej po upływie doby.
O czym trzeba pamiętać po usunięciu trwałego makijażu?
Żeby proces gojenia mógł przebiegać w sposób niezakłócony, ważne jest przestrzeganie zaleceń pielęgnacyjnych. Do momentu ustąpienia obrzęku i zaczerwienienia nie zaleca się stosowania żadnych preparatów przyspieszających rekonwalescencję. Warto też unikać długich, gorących kąpieli, pływania (zwłaszcza w basenie), wizyt w saunie czy jacuzzi. Specjaliści nie zalecają też podejmowania nadmiernej aktywności fizycznej, ponieważ intensywne pocenie i wzrost temperatury ciała nie wpływają korzystnie na proces gojenia. Nie należy też szorować skóry poddanej zabiegowi i stosować w tym obszarze kosmetyków, które działają złuszczająco. Wychodząc na zewnątrz, nie można zapomnieć o nałożeniu kremu z filtrem SPF 45 lub wyższym.
Komentarze